Rwa kulszowa rehabilitacja
2 votes, 4.50 avg. rating (85% score)

Rwa kulszowa rehabilitacja (10)Chociaż sama rwa kulszowa to objaw będący uciskiem na nerwy rdzeniowe, w walce z jej objawami bardzo ważne jest rozluźnienie mięśni. Gdy w naszym organizmie zaczyna robić się stan zapalny spowodowany uciskiem na nerw, mięśnie natychmiast reagują przykurczem, starając się w ten sposób uchronić kręgosłup przed uszkodzeniem. W efekcie dolegliwości bólowe znacznie się nasilają. Dlatego też w walce z atakiem rwy kulszowej, a także w zapobieganiu nawrotom niezwykle ważne staje się, by nie tylko walczyć z uciskiem na nerw, ale również rozluźniać mięśnie i je wzmacniać.
W pierwszym etapie należy zawsze je rozluźnić. W tym pomocne są leki oraz zabiegi rehabilitacyjne. Przy takim schorzeniu jak rwa kulszowa rehabilitacja jest wręcz nieodzowna. Potrafi pomóc bez względu na przyczynę ucisku i zapobiec nawrotom. Poza tym, aby ataki nie powracały, należy wzmacniać mięśnie kręgosłupa. A w tym szalenie pomocna jest gimnastyka. Wykonywane regularnie ćwiczenia potrafią zdziałać prawdziwe cuda, jeśli chodzi o kręgosłup.

Starsze artykuły:

Author:

Related Post

strefy klimatyczne PN-EN 12831:2006, armatura łazienkowa Dornbracht, Vetrex Radom okna, Miska wisząca Catalano Zero 45 1VSV45N00, Miska wisząca WC Catalano Zero 55 1VS55N00, wynajem zestawów igłofiltrów, Umywalka Simas Flow 57,5x50cm FL21, radio taxi ketrzyn, depilacja laserowa n25, Szybkoschnąca Lakierobejca dekoracyjna film instruktażowy
top