Mięśnie kapturowe
1 vote, 2.00 avg. rating (58% score)

miesnie-kapturowe-3Każdy może z łatwością zauważyć, jak popularne stają się w naszym kraju sporty siłowe od kilku dekad. Jednakże od paru lat możemy obserwować narastający trend, jeśli chodzi o specyficzną formę tego sportu. Kalistenika swoje korzenie ma jeszcze w ćwiczeniach wykonywanych przez starożytnych Spartan i pozwala uzyskać estetyczną sylwetkę oraz wzmocnić całe ciało bez wydawania grosza na siłownię, czy sprzęt.
Kalistenikę definiuje się, jako aktywność fizyczną, która polega na wykonywaniu różnych ćwiczeń siłowych z wykorzystaniem masy własnego ciała. W kolejnym akapicie opiszę podstawowe ćwiczenia i wskażą, na jakie grupy mięśniowe one oddziałują.
Jednym z najbardziej znanych są niewątpliwie pompki. Pozwalają one nam na znaczne wzmocnienie mięśni piersiowych, barkowych oraz tricepsa. Warto pamiętać o tym, aby ciało było podczas całego ruchu proste i niezgięte. Te same mięśnie angażowane są przez ćwiczenie zwane dipami, które wykonuje się na równoległych poręczach. Inne warianty pompek wzmacniają również mięśnie kapturowe, czy przedramiona.
Inne ważne ćwiczenia to podciągnięcia i przysiady. Te pierwsze oddziałują na biceps, plecy oraz bark, natomiast drugie pozwalają nam na wzmocnienie w znacznym stopniu mięśni nóg takich, jak czworogłowy uda i pośladkowy.

Starsze artykuły:

Author:

Related Post

Miska wisząca WC Catalano Zero 55 1VS55N00, szambo betonowe w Piotrkowie Trybunalskim, gabloty szklane Paraga Centrum, przenośniki rolkowe Primacon, Bidet wiszący Catalano Zero 55 1BS55N00, sprzątanie grobów na Północnym Warszawa, przeszczep chrząstki warszawa, Primacon przenośniki rolkowe, wypożyczalnia igłofiltrów elastycznych, Szamba Betonowe Sokołów Podlaski
top